Teknoloji
@teknolojix

Dünya üzerinde gerçekleşmiş hiç duymadığın bilgiler öğrenmek ister miydin? Bilgiler Telegram grubu sizlerle!

Katıl

Milli Teknoloji Hamlesi
@MilliTeknolojiHamlesi

Dijital ve İnternet Dünyasında pasif gelir elde etmek isteyenler için kurulan bu grupta dilediğiniz kadar fikir edinebilirsiniz!

Katıl

Bilim ve Teknoloji
@BilimGrubu

Günlük olarak ufkunuzu açacak bilgiler edinmek ve ilgi çekici fikirlerle zihninizi geliştirecek bütün bilgiler burada! Katma Değer Bilgi kanalı sizlerle!

Katıl

SEN KUŞLARA UYMA
@SENKUSLARAUYMA

Edebiyat, Müzik ve Sanat aşığı olan kişilerin katıldığı bu grupta insanlarla çeşitli sohbetler ederek arkadaşlıklar kurabilirsiniz!

Katıl

Dijital Dönüşüm
@dijitaldonusum

İnternet ve Normal yaşantınız üzerinden geliştirebileceğini düşündüğünüz bir fikriniz mi var? Dijital dönüşüm Telegram grubunda paylaşarak insanlardan düşüncelerini alabilirsiniz!

Katıl

Dijital Kitap
@dijitalkitap

İstediğiniz her kitabı bu Telegram grubunda E-Kitap şeklinde bularak okumalarınızı gerçekleştirebilirsiniz!

Katıl

Motivasyon | Girişimci Kanalı
@girisimci

Girişimcilerin ve Büyük Fikirleri olanların katıldığı bu Telegram kanalına sen de katılıp arkadaşlıklar kurabilirsin! Girişimci Yurdu Telegram kanalı sizlerle!

Katıl

DİJİTAL TARİH
@DİJİTALTARİHH

Dünya üzerindeki Tarihteki ilk yaşanan olayları fotoğraflayarak, sıkmadan sizlere sunmaktadır. Dijital Tarih kanalına ücretsiz bir şekilde katılabilirsin!

Katıl

SOSYAL FX
@sosyalfx

Çalışmaktan sıkıldığınızda ve motivasyonunuzu yitirdiğinizde neler yaparsınız? Sosyal fx Telegram grubuna katılarak günlük motivasyon enerjinizi artırabilirsiniz!

Katıl

Bilgisahibisin
@bilgisahibisin

Daha önce görmediğiniz veya duymadığınız bütün bilgiler bu kanalda! Bilgi sahibi Telegram grubu sizlerle!

Katıl

dark bilgi
@dark_bilgi

Önemli bilgilendirici içeriklerin paylaşıldığı bu kanala katılarak kendi ufkunu açabilirsin! Dark bilgi Telegram kanalı sizlerle!

Katıl

AREL KİTAP PORTAL
@ARELEKİTAPPORTAL

Eskiden yeniye bütün kitaplar, dergiler ve dijital dergilere ulaşmak istiyorsan Arel Kitap Portalını ücretsiz olarak kullanabilirsin!

Katıl

bilgi paylaşım
@bilgipaylasiim

Fikirlerini ve düşüncelerini ortak olarak paylaşabileceğin bu kanalı kullanarak girişimci ruhunu artırabilirsin! Bilgi paylaşım Telegram Grubu sizlerle!

Katıl

TIRNAK İÇİNDE
@UPTAL

Farklı kategorilerdeki eğlendirici ve sıkıcı olmayan bilgileri öğrenmek istiyorsan bu kanal sana göre! Tırnak İçinde Telegram Kanalı sizlerle!

Katıl

SİBER YAZİLİMCİ
@SİBERYAZİLİMCİARSİV

Sibel arşiv içerisinde yer alan aşk, sosyal, giyim vb. hayatları hakkında bilgi alışverişi yapıldığı bu kanala katılarak farklı düşünceleri öğrenebilirsin!

Katıl

DR. AMAZON
@DRAMAZON

Amazon üzerinden satış yapan veya yapmak isteyen kişiler için oluşturulan bu Telegram kanalına ücretsiz olarak katılabilirsiniz! DR. AMAZON Telegram grubu sizlerle!

Katıl

KRİPTO TÜRKİYE
@KRİPTOTURKİYE

Kripto Para hakkında detaylı bilgilere ulaşmak, analiz yapabilme konusunda kendisini geliştirmek isteyenlerin katıldığı Kripto Para Türkiye Telegram kanalına ücretsiz olarak katılabilirsin!

Katıl

ARSİV GRAM VİP
@ARSİVGRAMVİP

İnternet üzerinden para kazanma konusunda kişisel deneyimlerini paylaşan kişiler bu Telegram grubunda yer alıyorlar. Sizler de katılarak kendinize yeni rehberler edinebilirsiniz!

Katıl

ALTIN DÖVİZ DOLAR BORSA
@ALTİNDOVİZYORUM

Altın, Döviz ve Borsa hakkında yatırımcıların detaylı düşüncelerini öğrenmek istersen bu kanala katılabilirsin! ALTIN DÖVİZ YORUM Telegram kanalı sizlerle!

Katıl

KAZANç REHBERİ
@KAZANCREHBERİ

Para kazanma hakkında paylaşımların yapıldığı bu grupta Trade bilgileri edinebilmen mümkün! Ücretsiz olarak gruba katılabilirsin!

Katıl

Telegram Bilişim Teknolojileri

Bilişim teknolojisi verilerin depolanmasından hizmete gelmesine kadar geniş bir yelpazede incelenebilmektedir. Telegram bilişim teknolojileri birçok alanda bilgi içeriği sunmaktadır. Özellikle bilişim teknolojileri ile ilgilenen kişiler Telegram’da bulunan bilişim içerikli grup ve kanallardan çeşitli tüyolar alarak faaliyet sağlayabilmektedir.

Yazılım ve donanım hakkında çeşitli paylaşımlar yeteneklerin daha da gelişmesinde fayda sağlayacaktır. Özellikle bilişimin teknik alanda yürütenler bilişim teknolojisi grup ve kanallarından verim alabilirler. Veri tabanı, ağ, teknik servis, veri tabanı ve web programcılığı, yazılım ve donanım bilişimin kollarındandır. Bilişim üzerine kendini geliştirmek isteyenler Telegram kullanımı ile teknolojinin nimetlerinden fazlası ile yararlanabilirler.

Teknolojinin Faydaları Nedir?

Teknoloji her alanda hayatımızda yerini almıştır. Kullandığımız telefondan, evimizdeki her alet bilişim teknolojisi ile hizmet etmektedir. Çamaşır ve bulaşık makinelerine baktığımızda komut alan bir teknoloji ile donatıldığını görmek mümkündür.

Teknolojinin her alanı insana faysa sağlamaktadır. Bugün bilişim teknolojisi sayesinde oturduğumuz yerden çalışabiliyoruz. Alışverişimizi sağlayabiliyoruz. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birlikte hayat büyük ölçüde kolaylaşmıştır. Teknolojinin faydaları nedir bilmeyen pek çok insan vardır. Bu yüzden insan hayatına nasıl değiştirdiğini kısaca anlatalım.

 • Teknolojinin hayatımızı girmesi ile birlikte imkânsız diye görülen pek çok şey hayatımızın merkezine yerleşmiştir. Örneğin görüntülü konuşma sayesinde yakınlarımızı uzakta olsalar bile karşımızda görebiliyoruz.
 • Teknolojinin yararlarından biride online alışverişe imkân tanımasıdır. Bu sayede pek çok ihtiyacımızı evden sağlayabiliyoruz. Bundan yirmi sene önce teknoloji bu kadar ileri değildi. Ama artık her şey mümkün hale gelmektedir.
 • Kullandığımız her araç, her makine bizi her alanda bize yarar sağlamak için teknoloji ile programlanmıştır. Bugün gerek tarımda, sağlıkta, havada ve karada teknoloji vazgeçilmez kaynaktır. Ülkelerin verimli hale gelmesini sağlayan, gelişimini destekleyen önemli bir alandır.
 • Yapay zekâ teknolojinin son harikasıdır. Teknolojinin mucizevi buluşu yapay zekâ sayesinde bugün Navigasyon, tercüme, öneri, güvenlik, asistan gibi kullanışlı uygulamalar sağlanmaktadır.
 • E-ticaret teknolojinin ürettiği iş alanlarından biridir. Bugün evinden hizmet veren e-ticaret girişimcileri çoğunluktadır.
 • Birçok alanda verilerin sisteme işlenmesinde depolanmasında teknoloji önem kazanmaktadır. Sağlık alanında teknolojiden faydalanılması sağlık sürecinin seri bir şekilde işlemesine neden olmaktadır.

Teknolojinin Zararları Nedir?

Teknolojinin yarar sağladığı kadar zararları da bulunmaktadır. Birçok kişi teknolojik körelmenin farkında değildir. Oysa bu çok ciddi bir sorundur. Bilinçsizce kullanılan teknolojiler zamanla zararlın hale dönüşmektedir. Teknolojinin zararları nedir bilinirse korunmak daha kolay olacaktır.

 • Teknolojinin verdiği en büyük zarar zaman kaybı oluşturmasıdır. Özellikle gençlerde bilinçsiz kullanım aileden uzaklaşmaya ve depresyona sürüklemektedir.
 • Teknolojinin gelişmesi farklı cihazların ortaya çıkmasına özentiye yol açmaktadır. Bununla birlikte gereksiz yapılan alışverişler aile ekonomisine zarar vermektedir.
 • İnsanlar teknolojinin esiri olduklarında yaratıcılıkta sona eriyor. Hobilerin yerini sanal olarak oyunlar ve uygulamalar alıyor.
 •  Teknoloji kişisel güvenliğin sağlanmasında ciddi sıkıntılar oluşturmaktadır. Teknolojik ortamda paylaşılan veriler risk içermektedir.

Hangi Teknoloji Bölümleri Bağımlılık Yapar?

Teknoloji her alanda hayatımızın içindedir. Hem yararları hem de zararları olan önemli bir alandır. Teknolojinin zararlarından biride bağımlılık yaratmasıdır. Hangi teknoloji bölümleri bağımlılık yapar bilinmesi bağımlılıkların kontrol altına alınmasını için gereklidir. Birçok teknolojik bağımlılık bulunmaktadır. Ancak çağımızın insan teknoloji ile o kadar iç içedir ki bağımlı olduğunun farkına bile varamaz.

 • Sosyal ağ bağımlılığı (Facebook, Instagram vb.)
 • Oyun bağımlılığı (Minecraft, Pubg)
 • Alışveriş bağımlılığı (Trendyol, Hepsiburada)
 • Video İçerik tüketimi bağımlılığı (Youtube)
 • Şans Oyunları bağımlılığı (Poker, Rulet, Bahsi)
 • Sosyal Çevre Bağımlılığı (Tinder)

Telegram Bilişim Teknolojileri Kanallarında Paylaşılan Bilgiler

Telegram her konuda grup ve kanal içerikleri ile öncü olmaktadır. Telegram bilişim teknolojileri kanallarında paylaşılan bilgiler oldukça bilinçli ve önemli konulardır. Bilişim konusunda aklınıza gelebilecek her türlü konu mercek altına yatırılmaktadır.

Fikir vermesi ve uygulanma sağlaması açısından birçok içerik resim, video ve yazılı paylaşımlar teknoloji kanallarında mevcuttur. Kanal üyeleri paylaşılan içerikleri kendilerine yarar sağlayacak nitelikle kullanabilmektedir.

Telegram’da Hangi Teknoloji Grupların Konuları Vardır (tarım, gıda inşaat vs.)

Telegram’da genellikle bilişim üzerine kurulu gruplar yer alır. Özellikle yazılım ve donanım konusunda yarar sağlayıcı bilgiler üzerinde durulmaktadır. Dijital olarak hayatı kolaylaştırıcı program yazılımları gruplar üzerinde paylaşılmaktadır. Özellikle yapay zeka uygulamaları birçok alanda zamandan tasarruf sağlamaktadır.